135413

Digitālais ceļvedis “Sociālās izolācijas shēma: uzvedības modeļa skaidrojums”
30.06.2025


 

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2)  Sadarbības partnerības projekts pieaugušo izglītības sektorā 

projekts CARE: Social Death Awareness Initiative  

Nr. 2023-2-LV01-KA210-ADU-000176412


Digitālais ceļvedis “Sociālās izolācijas shēma: uzvedības modeļa skaidrojums” – publicēts un pieejams ikvienam projekta mājas lapā https://www.project-care.info/lv/e-guide 


Ceļvedis ir radīts, lai palīdzētu pieaugušo izglītotājiem, MVU pārstāvjiem, izglītojamajiem un darbiniekiem labāk izprast sociālās izolācijas un “sociālās nāves” dziļākos cēloņus – gan darba vidē, gan personīgajā dzīvē. Tas balstīts uz iepriekš veikto sociālās nāves izpratnes kartējumu, kas ļāva precīzi noteikt atbilstošos satura virzienus un riska grupas.

Ko atradīsi ceļvedī?

✔️ Izsmeļošu skaidrojumu par agrīnajām neadaptīvajām shēmām, kas ir pamatā sociālās izolācijas uzvedības modeļiem
✔️ Stāstus no reālās dzīves ar profesionāliem psiholoģiskiem komentāriem un skaidrojumiem
✔️ 12 interaktīvus scenārijus ar izvēles iespējām, kas palīdz reflektēt par savu un citu pieredzi
✔️ Praktiskus rīkus un paņēmienus, kā ikdienā atpazīt un mazināt sociālās izolācijas riskus

Īpaši noderīgs darba aizsardzības speciālistiem

No LDASA puses īpaši vēlamies uzsvērt, ka šis ceļvedis būs nozīmīgs palīgs arī darba aizsardzības speciālistiem, kuri ikdienā novērtē psihoemocionālos riskus darba vietās. Tajā iekļauti:

  • piemēri no situācijām darba vidē,

  • agrīnas pazīmes, kas liecina par izolācijas risku,

  • komunikācijas risinājumi, kas palīdz veidot iekļaujošāku un saprotošāku vidi kolektīvā.

  • Ceļvedis un interaktīvie scenāriji ir pieejami latviešu, angļu, grieķu un slovēņu valodā, lai tos varētu izmantot plašs mērķauditorijas loks visās partnervalstīs.

  • 📥 Ceļvedis: https://www.project-care.info/lv/e-guide
    📖 Interaktīvie scenāriji: https://www.project-care.info/lv/chapter-4

Ceļveža izstrādes laikā tika veikta plaša kvalitātes kontrole, kurā piedalījās 47 dalībnieki no trim valstīm – pieaugušo izglītojamie, izglītotāji, MVU pārstāvji un darbinieki.
LDASA pateicas ikvienam no viņiem par iesaisti, atsauksmēm un ieteikumiem, kas ļāva pilnveidot ceļvedi un padarīt to lietotājam draudzīgāku, saprotamāku un praktiski pielietojamu.

Projekta mājas lapa  https://www.project-care.info/lv ir pieejama plašākam interesentu lokam angļu, latviešu, slovēņu un grieķu valodās! 

Projektam ir arī savs Facebook konts: https://www.facebook.com/profile.php?id=61558936776958 


“Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi VIAA nevar saukt pie atbildības par tiem. Projekta numurs: 2023-2-LV01-KA210-ADU-000176412"







      Atpakaļ